WordPress WooCommerce Üzerinden E-Fatura Entegrasyonu

WordPress alt yapısına sahip siteler için en iyi e-ticaret eklentisi olan WooCommerce üzerinden alınan siparişleri e-faturaya dönüştürmesi yönündeki entegrasyon EDM Bilişim tarafından sağlanmıştır. WooCommerce E-Fatura entegrasyonu ile siparişler en az hata ile çok daha hızlı e-faturaya dönüşmektedir.

WooCommerce Üzerinden E-Fatura Entegrasyonu Nasıl Sağlanır?

WordPress üzerinden alınan siparişler WooCommerce üzerinden REST API ile bağlantı sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak WordPress üzerinden E-Fatura kesilmesi daha kolay kolaylaşmıştır. WooCommerce > Ayarlar > Gelişmiş > REST API adımları takip ederek Web API anahtarlarına ulaşabilirsiniz.

 

 

Entegrasyonu nasıl sağlarım?

Bizim ile iletişime geçerek entegrasyonun sağlanması hususunda yardım talep edebilirsiniz.

 

Entegrasyon tamam WordPress üzerinden E-Fatura nasıl kesilir?

WordPress üzerinden tamamlanan alınan api anahtarı ile EDM Bilişim arasındaki entegrasyon sağlanmaktadır. Daha sonra yapılması gereken aşama EDM Bilişim’in size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak Giden Faturalarım ekranından faturayı getir butonuna basılmak sureti ile siparişin getirilmesi sağlanmalıdır. Getirilen faturanın içerisine girilerek serisi seçilir ve gerekirse düzeltme yapabilirisiniz.

Sipariş iptal edildi, E-Faturamı nasıl iptal ederim?

Daha önce faturası düzenlenmiş bir siparişin iptali veya iadesi belli durumlarda mümkündür. Eğer ilgili kişi E-Arşiv mükellefi ise Giden Faturalarım menüsü altından ilgili faturanın yanında bulunan X işaretine basılmak sureti ile iptal edilir. E-Fatura olması durumunda Ticari olarak kesilmiş bir fatura sipariş geçen mükellefin e-fatura sisteminde huzuruna sunulur. Faturayı kabul edebileceği gibi ret edebilir, böylece fatura kabul edilmediğinden dolayı ret olmuş olur. Eğer Fatura kabul edilmiş ise iade faturası düzenlenmesi gerekir. Eğer E-Fatura Temel olarak düzenlenmiş ise ilgili fatura iade veya iptal yolu ile geri çekilir. Temel faturanın iptal edilmesi için portal.efatura.gov.tr/FaturaIptal/ adresine gidilerek mali mühür veya e-imza ile iptal edilmesi gerekir.

 

 

Bir yanıt yazın